Naše škola se letos poprvé zapojila do projektu pod záštitou MŠMT „Děti do bruslí“. Jednalo se o úvodní a zkušební kurz bruslení, který proběhl celkem čtyřikrát po 60 minutách na zimním stadionu v Jindřichově Hradci. Kurz absolvovali všichni žáci základní školy a 9 dětí z mateřské školy. Pro mnohé byl kontakt s ledem na bruslích vůbec prvním v jejich životě. Po malých krůčcích pod dohledem zkušených trenérů nakonec zmizely počáteční obavy a nejistota a dětem se bruslení velmi líbilo. Na závěrečné hodině bruslení byla přítomna také řada rodičů, kteří se přišli podívat na pokroky svých dětí. V tomto projektu bychom rádi pokračovali i v dalším školním roce, a to v plném rozsahu 10 hodin.
                                                                                                                               Mgr. Karel Král, ředitel školy