Také v letošním školním roce jsme se zapojili do projektu „Knížka pro prvňáka“. Jedná se o jednu z dalších celostátních akcí knihovny v Lodhéřově po již proběhnuvší „Noci s Andersenem“. V úterý 9. dubna 2019 jsme navštívili místní knihovnu v Lodhéřově. Přivítala nás paní knihovnice Dana Prokešová a tentokrát dětem představila knihu „Lapuťák a kapitán Adorabl“ od Dominika Landsmana. Na začátek nám paní knihovnice přečetla úvod z knihy. Děj nás zavádí do krajiny Sedmimoří, kterou ovládlo 7 Démonů. Proti nim bojovali Vavřinové, rytíři zlaté Korouhvičky, Vhůtové a Dráni. Kmen Vhůtů měl Lapuťáky, mrštné tvory velikosti vlka a kmen Dránů měl za spojence zlatohřívé lvy. Spojenci zabili společnými silami 6 Démonů, až zbyl poslední jménem Krampus. Toho zajali a uvěznili do podzemí. Kniha je doplněna moudry a radami ze života pro čtenáře knihy a také ilustracemi Petera Stankoviče.
V druhé části besedy žáci po paní knihovnici opakovali různé jazykolamy a s některými byla opravdu legrace. Žáci si také povídali o časopisu Čtyřlístek a o jeho hlavních hrdinech. Na závěr paní knihovnice pozvala všechny ty, kteří knihovnu ještě nenavštěvují k pravidelným návštěvám knihovny a čtení. Celá akce vyvrcholí předáním knížek prvňákům na konci školního roku.
V besedách v místní knihovně budeme nadále pokračovat, abychom podpořili zájem dětí o knihy a četbu.
                                                                                                                                Mgr. Karel Král, ředitel školy