Již posedmé se v letošním roce zapojila naše škola do preventivního programu „Veselé zoubky 2019“, a to ve středu 17. dubna 2019.
Program je součástí výchovy ke zdraví, má preventivní charakter a jeho pořadatelem a sponzorem je společnost dm drogerie markt, s.r.o.
Program je sice určen primárně pro žáky 1. tříd, na naší škole do něj ale již tradičně zapojujeme žáky celé školy. V úvodu programu shlédly děti motivační video s populárním Hurvínkem a jeho trápení s bolavým zubem. V další části žáci plnili na interaktivní tabuli různé úkoly, zaměřené na péči o zdravý chrup. Žáci se dozvěděli, z čeho se skládá zub, jak se o zuby správně starat, jaké potraviny mohou zuby poškozovat a proč je důležité chodit na preventivní zubní prohlídky. Na závěr žáci vyplnili pracovní listy a za odměnu získali balíček s produkty dentální hygieny od sponzora programu.
V druhé části projektového dne si žáci s paní učitelkami vyrobili ze samotvrdnoucí hmoty čelist a na ní usadili vymodelované zuby. Žáky tato část velmi bavila a zopakovali si tím i názvy zubů, jejich tvar i umístění z první části projektového dne.
                                                                                                             Mgr. Karel Král, ředitel ZŠ a MŠ Lodhéřov