Ve čtvrtek 30. května 2019 čekal na naše žáky dlouho očekávaný večer, noc ve škole. Sraz byl ve škole v 19.00 hod a žáci si s sebou přinesli podložky na spaní, karimatky, matrace, polštářky a spacáky. Třída školy se rázem změnila v jednu velkou noclehárnu. Každý si připravil místo na spaní a potom už žáky čekala příprava večeře a snídaně na druhý den. Jedna skupina připravila na pátek ke snídani slanou variantu v podobě pomazánky ze sýru Cottage, salámu, vajíček a pažitky. Druhá skupina připravila sladkou variantu snídaně, a to perník. Třetí skupina se pustila do přípravy večeře – pizzy. Všechny práce bavila, proto bylo brzy vše hotovo. Po večeři se žáci vydali na cestu za bludičkou Bludimírou. I přes počáteční obavy a strach nakonec všichni cestu zdárně dokončili. Pak už čekala na žáky osobní hygiena a kreslený příběh na dobrou noc, u kterého ti nejvíce unavení také usnuli.
Druhý den po probuzení jsme se společně nasnídali a pro žáky byl připraven Dětský den. Při něm žáci soutěžili v různých soutěžích a na závěr byli všichni odměněni medailí. Na svačinu jsme přichystali pro děti ještě jedno překvapení v podobě dortu. Oba dva dny jsme si hezky užili a již se těšíme, že si tuto akci za rok opět zopakujeme.
                                                                                                             Mgr. Karel Král, ředitel ZŠ a MŠ Lodhéřov