V úterý 4. června 2019 proběhl v naší škole v odpoledních hodinách praktický vzdělávací seminář „Skutečně zdravá škola“, určený pro zaměstnance školy a především pro rodiče žáků a dětí naší školy. Lektory tohoto semináře byli Ing. Lenka Pokorná, lektorka a koordinátorka programu „Skutečně zdravá škola“ a pediatr MUDr. Miroslav Toms.
V úvodní části programu paní Pokorná spolu se zaměstnanci naší kuchyně připravili slanou i sladkou variantu zdravé svačiny, obědové menu i sladký a slaný salát. V druhé části programu seznámila lektorka rodiče s desaterem zdravé kuchyně a představila i samotný program „Skutečně zdravá škola“. Rodiče pak mohli všechny připravené pokrmy ochutnat. K ochutnání se tak na stolech objevila pomazánka z červené řepy, cizrnový hummus, jablečno-hruškový croumble, domácí granola, brokolicová polévka s vločkami, cizrna na paprice, salát s opraženou cizrnou či červená řepa s jablíčkem a semínky. Nutno dodat, že všem náramně chutnalo, a tak si mohli rodiče domů odnést i recepty na tyto zdravé pokrmy.
V závěrečné části programu rodiče vyslechli přednášku pana doktora Tomse „Honzíkova cesta ke zdraví“, v níž se zabýval zdravým životním stylem předškoláka.
Program „Skutečně zdravá škola“ pomáhá zlepšit kvalitu školního stravování, a tím i zdraví dětí a celé společnosti, zasazuje se o to, aby dětem byla poskytována chutná a zdravá jídla a vytvářeny základy zdravých stravovacích návyků.
Všem se program velmi líbil a těšíme se, že podobné programy budou na naší škole i školce pokračovat i v dalších letech.
                                                                                                             Mgr. Karel Král, ředitel ZŠ a MŠ Lodhéřov