V pondělí 18. listopadu 2019 proběhla na naší škole rodičovská schůzka. Letos jsme se rozhodli s dětmi připravit jako občerstvení pro rodiče jablečné taštičky.
V pondělí dopoledne jsme se tedy sešli v pracovním a v prostorách keramické dílny jsme začali loupat, krájet a strouhat jablka. Poté jsme jablka rozvařili, dochutili cukrem, citronovou šťávou a zahustili pudinkovým práškem. Po vychladnutí jsme tuto směs navršili na rozkrájené listové těsto, namazali rozšlehaným vajíčkem, spojili přehnutím do tvaru taštiček a dali péct do trouby. K přípravě i pečení přispěl každý svým dílem a netrpělivě jsme čekali na odpoledne, jak naše snažení ocení rodiče i hosté.
Vzhledem k tomu, že se k nám vracely pouze prázdné talíře, občerstvení chutnalo. Na závěr se rodiče informovali na prospěch a chování svých dětí. Celá akce proběhla v poklidné předvánoční atmosféře a v této tradici s přípravou občerstvení budeme pokračovat i do budoucna.
                                                                                                                                Mgr. Karel Král, ředitel školy