Ve čtvrtek 5. října 2017 přijel do naší školy pan Radim Pánek a pomohl nám s instalací jím vyrobených prvků přírodní zahrady. Do naší školní zahrady tak přibyly hmyzí hotel, motýlovník, čmelín, hnízdní budky a pítko pro ptáky. Všechny výrobky jsou vyrobeny pouze z přírodních materiálů, převážně ze dřeva. Hmyzí hotel vytvoří skrýš pro prospěšný hmyz na naší zahradě během léta i při přezimování. Čmelín je skrýš, využívaná díky své speciální konstrukci pouze čmeláky, vnitřek je vystlán kokosovým vláknem. Je určen pro hnízdění i rozmnožování. Motýlovník je domeček, který slouží během léta jako skrýš a odpočívárna a v zimním období jako prostor pro přezimování pro motýly a můry. Dále jsme nainstalovali jednu hnízdní polobudku pro dutinové ptáky rejsky a lehky a jednu ptačí budku pro sýkorky parukářky a modřinky. Celý prostor této přírodní zahrady je doplněn pítkem pro ptáky.

Instalací těchto prvků jsme se snažili přispět k ochraně přírody a zasadit se o rovnováhu a pestrost živočichů ve svém okolí. Děti tak budou moci pozorovat fascinující svět přírody přímo na zahradě.

Mgr. Karel Král, ředitel školy