I v letošním roce se naše škola již popáté zapojila do 6. ročníku tohoto dobrovolnického projektu. Jedná se o tři dny plné aktivit po celé České republice. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12. – 15. října 2017) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů pak je mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce. Organizátorem „72 hodin" je Česká rada dětí a mládeže. V letošním roce se přihlásilo opět mnoho dobrovolníků v projektech v kategoriích „Lidé“, „Příroda“ a „Okolí“.

Letošní heslo našeho projektu znělo „Za krásnější okolí“. A proč právě toto heslo? Není nám lhostejné, v jakém prostředí žijeme. Podařilo se nám v rámci projektu uklidit odpadky v okolí školy i na školním hřišti, shrabat spadané listí a ostříhat živý habrový plot. Odměnou pro zúčastněné byly náramky s logem projektu, tetovací obtisky a pocit z dobře vykonané práce.

Mgr. Karel Král, ředitel školy a koordinátor projektu