V pátek 22. 3. 2019 se naše škola již potřetí zapojila do celostátní kuchařské soutěže „Coolinaření se Zdravou 5“. Tato soutěž podporuje u dětí znalost zásad správné výživy a umění kreativní přípravy jednoduchých pokrmů za rozumnou cenu.
Soutěžní disciplínou byla příprava zdravé svačiny s použitím bylinek, kde porota bude hodnotit složení pokrmu, vzhled a myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Úkolem bylo také podělit se s někým o tuto zdravou svačinu. Hodnota pokrmu pro 4 osoby se měla pohybovat kolem 100 Kč.
Žáci naší školy utvořili 6 soutěžních týmů. Tým „Kuchtíci“ soutěžil s receptem „Česneková pomazánka s pažitkou“, tým „Berušky“ s receptem „Ovocný salát s mátou“, tým „Pažitky“ s receptem „Pažitková pomazánka“, tým „Sýráci“ s receptem „Sýrová pomazánka s pažitkou“, tým „Modráci“ s receptem „Zeleninový salát s mozzarellou a bazalkou“ a tým „Bylinkáři“ s receptem „Vajíčková pomazánka s pažitkou“ a nápojem s citronem a mátou.
Porotou a obdarovanými zároveň byla paní starostka Zdeňka Klesalová a pracovnice obecního úřadu paní Jitka Matoušková s paní Danou Prokešovou. Na závěr nutno poznamenat, že všem moc chutnalo a tak byly talíře i misky za chvíli prázdné.
                                                                                                                                Mgr. Karel Král, ředitel školy