Mateřská škola, školní jídelna i školní družina budou z provozních důvodů uzavřeny v pátek 31. ledna 2020. Provoz bude obnoven v pondělí 3. února 2020.
                                                                                                                                Mgr. Karel Král, ředitel školy

S platností od 6.1.2020 došlo ke zvýšení stravného v mateřské škole i v základní škole. Bližší informace o cenách nalezete v sekci školní jídelna.
                                                                                                                               Mgr. Karel Král, ředitel školy

Příjemné prožití vánočních svátků, v novém roce hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů přeje kolektiv zaměstnanců ZŠ a MŠ Lodhéřov.

V úterý 17. prosince 2019 se konala od 17. 00 hod v sále kulturního domu v Lodhéřově vánoční besídka žáků a dětí naší základní a mateřské školy. Úvod besídky obstarali žáci základní školy s hudebně pohybovým vystoupením na písničku skupiny ABBA s názvem „Mamma Mia“.
Potom vystoupily se svým programem děti z mateřské školy. Děti se letos nechaly inspirovat zvířátky. Pod vedením paní učitelek Packové a Brusové si připravily pásmo básniček, písniček s pohybovým doprovodem a pohádku „O mravenečkovi“. Některé děti zahrály i na xylofon.
V druhé části besídky vystoupili žáci základní školy. Nejdříve zahrála na klávesy Šarlota Chodcová a dokázala tak, že si s klávesy rozumí. Potom vystoupili pod vedením paní učitelky Kalkusové žáci 1. – 5. ročníku s pásmem vánočních písní, básniček i říkanek. Na dobrovolném vstupném se vybralo krásných 2 820,- Kč, za které děkujeme, a které budou použity na dětský den v mateřské i základní škole.
                                                                                                                                Mgr. Karel Král, ředitel školy

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 jsme za naši základní školu a mateřskou školu ozdobili vánoční stromek ozdobami, které děti vyrobily ve škole a školní družině. Tento vánoční stromek je součástí výstavy vánočních stromků, která bude slavnostně zahájena vernisáží dne 6. 12. 2019 od 16:00 hod. v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci. Výstava bude probíhat do 6. ledna 2020. Vstupné je zdarma, všechny srdečně zveme. Na fotografiích můžete shlédnout náš ozdobený vánoční stromek.