Ve středu 19. 6. 2024 jsme se s žáky základní školy vypravili na poslední akci v letošním školním roce a navštívili hasičskou stanici v Jindřichově Hradci v rámci Dne otevřených dveří.
S žáky jsme si prohlédli hasičskou techniku, hasičské zásahové vybavení a oblečení, hašení hořícího oleje, vyproštění u dopravní nehody, slaňování z výškové budovy a mnohé další. Žáci si též vyzkoušeli přesnost hašení hadicí na cíl.
Celé „hasičské dopoledne“ se dětem velmi líbilo a nemalou měrou k němu přispěla vystavená technika, předvedené ukázky, ochotní hasiči i pěkné počasí.

V úterý 18. června 2024 žáci naší školy vyrazili na půlkilometrový běh. Záštitu nad tímto během převzal Český olympijský výbor. Díky příznivému počasí, které v době závodu panovalo, podali žáci velmi solidní výkony, nikdo nechtěl zůstat pozadu. Ani tentokráte nebyl důležitý čas, ale myšlenka, aby děti z celé České republiky se v jeden den, ve společný okamžik, postavily na start závodu. Odměnou dětem byl nejen dobrý pocit z toho, že trasu uběhly, ale i diplom, medaile a drobné dárky. Vítězem v mladší kategorii (1.a 2. třída) byl Tadeáš Sokolov, na druhém místě skončil Oskar Kolář a třetí doběhla Elli Balabánová. V starší kategorii (3. – 5. třída) se vítězem stal František Matoušek, na druhém místě doběhla Natálie Hinková a třetí skončila Rozálie Chodcová. Všem vítězům blahopřejeme.
Letos to byl v pořadí již osmý ročník, kterého jsme se zúčastnili a účast plánujeme i v letech budoucích.

V pondělí 17. 6. 2024 jsme se s žáky školy vypravili na školní výlet. Letos byla cílem výletu Zoologická zahrada „NA HRÁDEČKU“ v Dolní Pěně. Sraz byl ráno na autobusové zastávce v Lodhéřově, odkud jsme se autobusem dopravili do Jindřichova Hradce. Odtud jsme se vydali pěšky po cyklostezce do zoologické zahrady. Cesta nám rychle ubíhala a ještě před naším cílem jsme se zastavili v „Obludišti“ a „Kulidromu“ v Dolní Pěně, kde si děti odpočinuly, pohrály si a nasvačily se. Pak jsme se již přesunuli do zoologické zahrady, kde nás čekala komentovaná prohlídka celé zoo. Zde jsme si postupně prohlédli různá exotická i domácí chovaná zvířata se zajímavým komentářem. Také zpáteční cesta autobusem rychle utekla. V Jindřichově Hradci jsme se na závěr osvěžili výbornou zmrzlinou. Výlet se všem líbil i díky pěknému počasí, které nás po celou dobu výletu provázelo.

V letošním roce jsme dětem připomněli často opomíjený svátek, „Den otců", který se slaví třetí červnovou neděli. Jelikož jsme vyráběli dárečky pro maminky ke „Dni matek", rozhodli jsme se, že ani tatínky našich žáků neochudíme o dárek. Letos zvítězil nápad vyrobit pro ně rychlé „utopence". V úterý 11.června děti pochoutku naložily do nálevu z kečupu, octa, oleje, hořčice a dalších ingrediencí. Do skleniček naskládaly nakrájené špekáčky, doplnily cibulí a zalily připraveným nálevem. V pátek 14. června 2024 přidaly na víčka sklenic dekorativní ubrousky a také ochutnaly ze vzorků, které jsme udělali navíc. Doufáme, že tatínkům udělali v neděli radost a i jim chutnali.

Provoz mateřské školy a jídelny o letních prázdninách bude přerušen od pondělí 1. července 2024 do neděle 11. srpna 2024 z důvodu čerpání dovolených, oprav a sanitace školní jídelny. Provoz mateřské školy a jídelny bude obnoven v pondělí 12. srpna 2024.