Termíny: úterý 5. 11., 12. 11., 19. 11., 26. 11., 3. 12. 2019
Čas: od 8.30 do 9.15 na zimním stadionu v Jindřichově Hradci, odjezd od MŠ v 7:45, od ZŠ v 7:50 hod.
Co je zajištěno: pronájem ledové plochy, přilby, pojištění, trenéři
Co zajistí rodiče: kurzovné 375,- Kč (5x75,- Kč), doprava objednaným autobusem 350,- Kč (5x cca 70,- Kč), nabroušené brusle, rukavice, vhodné oblečení
1. Rodiče provedou povinnou registraci svého dítěte k úrazovému pojištění pro kurz bruslení na stránkách www.detidobrusli.cz do konce října 2019
2. Vyplní dokument informace o zpracování osobních údajů a souhlas se zpracováním osobních údajů a odevzdají jej ve škole (školce)
3. Zaplatí uvedenou částku za kurzovné a dopravu

Mgr. Karel Král, ředitel školy

Mateřská škola, školní jídelna i školní družina budou uzavřeny od úterý 29. října do středy 30. října 2019 z důvodu podzimních prázdnin a sanitace školní jídelny. Provoz bude obnoven ve čtvrtek 31. října 2019.
                                                                                                                                Mgr. Karel Král, ředitel školy

Obec Lodhéřov pořádá jednou za rok setkání důchodců jubilantů, které se koná v kulturním domě v Lodhéřově a žáci základní školy se tradičně podílejí na úvodu této akce kulturním vystoupením. V letošním roce se prezentovalo pásmem básniček hned devět žáků základní školy a doufáme, že se jejich vystoupení líbilo. Poděkování patří všem zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci školy, paní učitelce Kalkusové za přípravu pásma a paní Jiráskové za dozor na akci. Fotografie jsou z akce, která proběhla v sobotu 12. 10. 2019.
                                                                                                                                Mgr. Karel Král, ředitel školy

V letošním roce se naše škola již posedmé zapojila do 7. ročníku tohoto dobrovolnického projektu. Jedná se o tři dny plné aktivit po celé České republice. Kdykoliv během těchto 72 hodin (11. – 13. října 2019) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů pak je mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce. Organizátorem „72 hodin" je Česká rada dětí a mládeže. V letošním roce se přihlásilo opět mnoho dobrovolníků v projektech v kategoriích „Služba potřebným (Lidé)“, „Péče o přírodu (Živá příroda)“ a „Vylepšení života kolem sebe (Okolí)“.
Letošní heslo našeho projektu znělo „Za krásnější okolí naší školy“. A proč právě toto heslo? Není nám lhostejné, v jakém prostředí žijeme a ve škole trávíme poměrně velkou část dne. V pátek 11. října 2019 se nám podařilo v rámci projektu uklidit odpadky v okolí školy i na školním hřišti, zasázet cibulky okrasných rostlin na náš záhon, připravit záhony na zimu a zastříhat živý habrový plot. Odměnou pro zúčastněné byly náramky s logem projektu, plechové odznaky, tzv. „placky“, a pocit z dobře vykonané práce.
                                                                                               Mgr. Karel Král, ředitel školy a koordinátor projektu

Na naší škole si tento anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, den před křesťanským svátkem Všech svatých, připomínáme tradičním vyřezáváním dýně. V letošním roce jsme dýni vyřezávali v pátek 4. října. Je to takto brzy proto, abychom si ji „užili“ ještě před přechodem na zimní čas. Nyní zdobí vyřezaná dýně se svíčkou uvnitř hlavní vchod do naší školy a dětem svítí při vstupu do školy. Jak se dětem vyřezaná dýně povedla, můžete sami posoudit na následujících fotografiích.