S tímto tématem zavítal ve středu 22. května 2019 naposledy v tomto školním roce mezi děti mateřské školy a žáky základní školy známý klaun Fugo. V úvodu se klaun svěřil dětem se svým přáním stát se zpěvákem, muzikantem či hudebníkem.
Potom Fugo vyprávěl dětem příběh o hudební školce, kde děti hrály na různé hudební nástroje, tančily a zpívaly. Jednoho dne ale děti nemohly hrát ani zpívat, protože se jim ztratily noty. Všude je hledaly a našly je až když šly spát ve svých postýlkách. A tak děti mohly zase hrát a zpívat.
Děti si pak společně zazpívaly známé písničky a zatančily si na písničky různých žánrů. Na závěr si klaun děti vyzkoušel ze znalosti hudebních nástrojů podle obrázků a děti ukazovaly, jak se na jednotlivé nástroje hraje. Celý program byl doplněn tradičně veselými písničkami. Na závěr popřál Fugo dětem hezké prázdniny a nezapomněl ani na tradiční odměnu v podobě bonbónů.
                                                                                                                               Mgr. Karel Král, ředitel školy