Ve středu 19. června 2019 v 10. 00 hod žáci naší školy vyrazili na kilometrový běh, který byl odstartován na dálku v celé České republice. Záštitu nad tímto během převzal Český olympijský výbor. Přes velké horko, které v době závodu panovalo, podali žáci velmi solidní výkony, nikdo nechtěl zůstat pozadu. Tentokráte nebyl důležitý čas, ale myšlenka, aby děti z celé České republiky se v jeden den, ve společný okamžik, postavily na start závodu. My jsme si do běhu vložili ještě jeden běh, v kterém si děti otestovaly svou rychlost. Odměnou dětem byl nejen dobrý pocit z toho, že trasu uběhly, ale i diplom, medaile a dárky od společností Koh-i-noor Hardmuth. Děti si mohly na závěr diplomy a medaile na zadní straně dle vlastní fantazie vyzdobit. Letos to byl v pořadí již čtvrtý ročník, kterého jsme se zúčastnili a účast plánujeme i v letech následujících.
                                                                                                                                Mgr. Karel Král, ředitel školy