Ve středu 11. září 2019 jsme společně s dětmi z mateřské školy navštívili loutkové divadlo. Vodník Puleček žil ve svém rybníčku a v tom si spokojeně hospodařil. Staral se o rostliny, o vodu i o ryby. Rybám leštil šupiny, vodě čechral vlnky a sbíral semínka blatouchů. Jednou ho navštívila vodní víla s přáním, že by chtěla nové šaty. Vodník se nabídl, že jí šaty ušije ze slunečních paprsků. Šaty byly tak krásné, že se zalíbily samotné kněžně a ta je vodní víle vzala. Když se to dozvěděl vodník, rozzlobil se a s pomocí Hejkala a Polednice získal šaty pro vílu zpět. Bílá paní pomohla vodní víle najít kamarádku v podobě lesní víly, aby nebyla sama. Čert se postaral o šťastný konec pohádky a potrestal zlou kněžnu.
                                                                                                            Mgr. Karel Král, ředitel ZŠ a MŠ Lodhéřov