Již poosmé se v letošním roce zapojila naše škola do preventivního programu „Veselé zoubky 2020“, a to v úterý 16. června 2020. V letošním roce jsme museli původně plánový dubnový termín posunout vzhledem k epidemiologické situaci a zrušení prezenční výuky na základních školách. I přes přísná hygienická opatření se nám v omezené formě podařilo nakonec tento projekt zrealizovat v náhradním termínu na závěr školního roku.
Program je součástí výchovy ke zdraví, má preventivní charakter a jeho pořadatelem a sponzorem je společnost dm drogerie markt, s.r.o.
Program je sice určen primárně pro žáky 1. tříd, na naší škole do něj ale již tradičně zapojujeme žáky celé školy, tedy prvního stupně. V úvodu programu shlédly děti motivační video s populárním Hurvínkem a jeho trápení s bolavým zubem. V další části žáci plnili na interaktivní tabuli různé úkoly, zaměřené na péči o zdravý chrup. Žáci se dozvěděli, z čeho se skládá zub, jak se o zuby správně starat, jaké potraviny mohou zuby poškozovat a proč je důležité chodit na preventivní zubní prohlídky. Na závěr žáci vyplnili pracovní listy a za odměnu získali balíček s produkty dentální hygieny od sponzora programu.
                                                                                                             Mgr. Karel Král, ředitel ZŠ a MŠ Lodhéřov