Naše škola se letos již pošesté zapojila do projektu „Děti do bruslí“, který probíhal každé úterý v termínu od 7. listopadu do 5. prosince 2023, a to pod záštitou MŠMT. Jednalo se o kurz bruslení, který proběhl celkem pětkrát po 45 minutách na zimním stadionu v Jindřichově Hradci. Kurz absolvovalo všech 18 žáků základní školy a 9 dětí z mateřské školy. Pro některé byl kontakt s ledem na bruslích vůbec prvním v jejich životě. Po malých krůčcích pod dohledem zkušených trenérů nakonec zmizely počáteční obavy a nejistota a dětem se bruslení velmi líbilo. Každou výukovou hodinu bylo vidět ohromné zlepšení a pokroky. V tomto projektu bychom rádi pokračovali i v dalším školním roce, protože tato pohybová aktivita společně s plaveckým výcvikem jsou vhodným doplňkem hodin tělesné výchovy a vede děti k rozvoji jejich pohybových dovedností.