V pátek 19. 4. 2024 se naše škola již popáté zapojila do celostátní kuchařské soutěže „Coolinaření se Zdravou 5“. Tato soutěž podporuje u dětí znalost zásad správné výživy a umění kreativní přípravy jednoduchých pokrmů za rozumnou cenu.
Soutěžní disciplínou pro žáky 1. a 2. ročníku byla příprava zdravé svačiny do skleničky či svačinové krabičky, kde porota bude hodnotit složení pokrmu, vzhled a myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Úkolem bylo také podělit se s někým o tuto zdravou svačinu. Hodnota pokrmu pro 4 osoby se měla pohybovat do 200 Kč.
Soutěžní disciplínou pro žáky 3., 4. a 5. ročníku byla příprava muffinů s obsahem ovoce či zeleniny, kde porota bude hodnotit složení pokrmu, vzhled a myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Úkolem bylo také podělit se s někým o tuto zdravou svačinu. Hodnota pokrmu pro 4 osoby se měla pohybovat do 200 Kč.
Žáci naší školy utvořili 6 soutěžních trojčlenných týmů. Tým „Tousťáci“ soutěžil s receptem „Tousty se šunkovou pomazánkou“, tým „Jahůdky“ s receptem „Jogurtová svačinka“, tým „Muffiňáci“ s receptem „Ořechové muffiny“, tým „Biobanáni“ s receptem „Banánové muffiny“, tým „Maliňáci“ s receptem „Čokoládové muffiny s malinami“ a tým „Limeťáci“ s receptem „Limetkové muffiny“.
Porotou a obdarovanými zároveň byla paní starostka Zdeňka Klesalová, děti s paní učitelkami z mateřské školy a paní kuchařka. Od paní starostky dostali kuchtíci odměnu v podobě pastelek a od nás učitelů mají velkou pochvalu za šikovnost. Na závěr nutno poznamenat, že všem moc chutnalo, a tak byly talíře i hrnky za chvíli prázdné.