Ve středu 10. 5. 2017 jsme navštívili místní knihovnu v Lodhéřově, kde pro nás byla připravena beseda o spisovatelce Zuzaně Pospíšilové v rámci projektu „Kniha pro prvňáka". Žáci se nejprve od paní knihovnice dozvěděli něco o životě spisovatelky – kdy a kde se narodila, kdo byli její rodiče a jaké knihy pro děti napsala. Žáci hádali hádanky z jedné knihy spisovatelky a odpověďmi byli čáp, datel a kočka, jejichž obrázky dostali k vymalování. Potom si žáci poslechli čtené ukázky ze dvou vybraných knih – „Matěj a stegosaurus" a „Knihovnické pohádky". Na závěr si mohly děti prohlédnout další knihy spisovatelky a slíbily, že při červnové návštěvě knihovny si každý nějakou knihu na prázdniny vypůjčí, přečte ji a spolužákům bude o této knize na začátku příštího školního roku povídat.

Mgr. Karel Král, ředitel školy