Ve středu 8. září 2021 v 10. 00 hod žáci naší školy vyrazili na půlkilometrový běh, který byl odstartován na dálku v celé České republice. Jednalo se o akci, která byla přesunuta z června letošního roku kvůli koronavirové epidemii. Záštitu nad tímto během převzal Český olympijský výbor. Počasí nám přálo a i proto žáci podali velmi solidní výkony, nikdo nechtěl zůstat pozadu. Ani tentokrát nebyl důležitý čas, ale myšlenka, aby děti z celé České republiky se v jeden den, ve společný okamžik, postavily na start závodu. Odměnou dětem byl nejen dobrý pocit z toho, že trasu uběhly, ale i diplom, medaile a dárky od společností Koh-i-noor Hardmuth. Letos to byl v pořadí již šestý ročník, kterého jsme se zúčastnili a účast plánujeme i v letošním školním roce. Vítězem v kategorii chlapců byl Václav Matoušek, na druhém místě skončil František Matoušek a třetí doběhl Marek Mertl. V kategorii dívek se vítězkou stala Rozálie Chodcová, na druhém místě doběhla Nikol Plachá a třetí skončila Natálie Hinková. Všem vítězům blahopřejeme.
                                                                                                                                       Mgr. Karel Král, ředitel školy