V letošním roce se naše škola již podeváté zapojila do 11. ročníku tohoto dobrovolnického projektu. Jedná se o tři dny plné aktivit po celé České republice. Kdykoliv během těchto 72 hodin (14. – 16. října 2022) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů pak je mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce. Organizátorem „72 hodin" je Česká rada dětí a mládeže. V letošním roce se přihlásilo opět mnoho dobrovolníků v různých projektech.
Letošní heslo našeho projektu znělo „Není mi jedno, kde žiji“. A proč právě toto heslo? Není nám lhostejné, v jakém prostředí žijeme. V pátek 14. října se nám podařilo v rámci projektu uklidit odpadky v okolí školy i na školním hřišti, zasázet cibulky okrasných rostlin na náš záhon, sklidit zasazenou mrkev a připravit záhony na zimu. Zároveň jsme také sklidili letošní bohatou úrodu jablek. Vypěstované plodiny (mrkev a jablka) pak dostávají žáci o přestávkách jako zdravou svačinku plnou vitamínů. Odměnou pro zúčastněné byla v letošním roce papírová skládačka medvídka od autorky Kláry Sedlo, který se stal maskotem letošního ročníku a pocit z dobře vykonané práce.
                                                                                                  Mgr. Karel Král, ředitel školy a koordinátor projektu