Ve středu 2. listopadu 2022 k nám do základní školy přišly na návštěvu děti z naší mateřské školy. Rozhodli jsme se s žáky připravit jako občerstvení pro děti jablečný závin.
V úterý 1. listopadu jsme se ráno sešli v pracovním a v prostorách keramické dílny jsme začali loupat, krájet a strouhat jablka. Využili jsme tak část letošní bohaté úrody z naší školní zahrady. Na listové těsto jsme nasypali strouhanku, navršili strouhaná jablka, ochutili skořicí a cukrem a zavinuli. Hotový závin jsme pomazali rozšlehaným vajíčkem a dali péct do trouby. K přípravě i pečení přispěl každý svým dílem a netrpělivě jsme čekali na druhý den, jak naše snažení ocení hosté.
Ve středu po návštěvě dětí z mateřské školy s paní učitelkami zbyly jen prázdné plechy, jablečný závin se tedy povedl. V přípravách jednoduchých pokrmů i občerstvení budeme pokračovat i do budoucna. Věříme, že touto cestou můžeme žáky přivést k přemýšlení nad potravinami, jejich zpracováním a zdravějšímu způsobu života .
                                                                                                                                           Mgr. Karel Král, ředitel školy