Ve středu 12. dubna 2023 jsme využili nabídku Vzdělávacího a kulturního centra v Jindřichově Hradci a vypravili jsme se do Domu gobelínů, kam zavítala Akademická malířka Zuzana Krajčovičová. Právě v Domě gobelínů byl pro nás připraven workshop „Výtvarná dílna – tisk na textil“.
Paní výtvarnice nejprve žákům představila barvy na textil, jí různě vyrobená razítka, způsob nanášení barev na razítka i tisk na textil. Pak už každý žák dostal své tričko a mohl se pustit dle vlastní fantazie do tisku. Žáky práce velmi bavila a povedla se jim vskutku originální trička, která si na upomínku po zažehlení barev odnesli domů.
V druhé části programu jsme navštívili vlastní dílny, kde se žáci seznámili se základy tkaní gobelínů i tapiserií, ale také o jejich opravách a mnoho dalších zajímavostí.
                                                                                                                                          Mgr. Karel Král, ředitel školy