Ve středu 26. 4. 2023 se naše škola již počtvrté zapojila do celostátní kuchařské soutěže „Coolinaření se Zdravou 5“. Tato soutěž podporuje u dětí znalost zásad správné výživy a umění kreativní přípravy jednoduchých pokrmů za rozumnou cenu.
Soutěžní disciplínou byla příprava zdravé svačiny s použitím luštěnin, obilnin, ovoce a zeleniny, kde porota bude hodnotit složení pokrmu, vzhled a myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Úkolem bylo také podělit se s někým o tuto zdravou svačinu. Hodnota pokrmu pro 4 osoby se měla pohybovat do 200 Kč.
Žáci naší školy utvořili 7 soutěžních trojčlenných týmů. Vzhledem k nemoci a počtu žáků tak nakonec vařily i dva dvojčlenné týmy. Tým „Trojice N“ soutěžil s receptem „Česneková pomazánka s jarní zeleninou na opečeném toastu“, tým „Myší kuchaříčci“ s receptem „Fazolový salát“, tým „Velká trojka“ s receptem „Čočkový salát“, tým „Ratatouille“ s receptem „Cizrnová pomazánka“, tým „Kuchtíci“ s receptem „Zeleninové burgery“, tým „Lišky-Pivoňky“ s receptem „Jablkové muffiny“a tým „Syrečci“ s receptem „Ovocný salát s ořechy“.
Porotou a obdarovanými zároveň byla paní starostka Zdeňka Klesalová a děti s paní učitelkami z mateřské školy. Od paní starostky dostali kuchtíci odměnu v podobě píšťalky a od nás učitelů mají velkou pochvalu za šikovnost. Na závěr nutno poznamenat, že všem moc chutnalo, a tak byly talíře i misky za chvíli prázdné.
                                                                                                                                             Mgr. Karel Král, ředitel školy